sunnuntai 8. helmikuuta 2026

Nuorten hallikisoja

Ma 6km juosten töihin, 12km töistä kotiin (avg 125 ka 4.53min/km) +hieronta
Ti ilta 3km vr +koord +5x80m +Hipposhalli 5x1km/2min pal (3.20, 20, 15, 14, 10) +5x200m (34-33s) +hypyt ylös +3km vr 
Ke Lepo
To ilta 13km pakkaslenkki (avg 126 ka 5.01min/km)
Pe 6km juosten töihin, 10km töistä kotiin (ka 4.58min/km)
La 3km +10km tv-reipas (4.20-10) +2km vr 
Su 20km sunnuntailenkki (avg 135 ka 4.53min/km)
_____________
98km juoksua 

Edellisviikon kolmen Hippostreenin jälkeen tällä viikolla sinne pääsi vain kerran. Perjantaina halli oli lukiolaisten vanhojen tanssia varten ja itse asiassa torstaina alkoi niiden valmistelu. Viikonloppuna oli taas ensimmäistä kertaa järjestettävät 14-15 vuotiaiden halliSM-kilpailut. Lupauduin lauantaille ratavalvojaksi ja siellä vierähti kuutisen tuntia.

Viikon vetotreenin tein siis tiistaina ja laitoin heti jalkaan Tempo running storen lähetyksen Pacerit. Jalat olivat edellispäivän hieronnasta johtuen kevyen tuntuiset. Vauhtia löytyi ja juoksu oli rennon tuntuista. Pacerit toimivat hyvin, mutta viimeiseen 3.10 tonniin sai jo tehdä ihan kunnolla töitä. Jalat eivät vähäisestä vetojen määrästä vielä olleet puhki ja juoksin lisäksi 5x200m. Uskoin niiden tuovan nopeampaa rytmiä jalkoihin ja niin ne varmaan toivatkin. 

Keskiviikkona oli perinteinen lepopäivä ja tuntui hyvältä huilailla työpäivän jälkeen. Torstaina teki mieli vielä lepäillä, mutta ohjelmassa oli iltalenkki. Juoksin Palokkajärven ympäri ja olotila oli kuin varsinaisella lenkkeilijällä. Kovempi-17c pakkanen tekivät lisäksi omanlaisensa fiiliksen.

Perjantain työmatkalenkkien jälkeen lauantaina juoksin treenin aamupäivästä. Puhelin näytti ulkona olevan -17c pakkasta, mutta Garmin vain -11c. Joka tapauksessa keli ei tuntunutkaan niin kylmältä. Vauhti olikin ihan hyvää, vaikka vältin kovempaa hengästymistä. Heti treenin jälkeen oli kiire Hipposhallille, missä vierähtikin iltaan. 

Sunnuntaina juoksin itsekseni jälleen pakkasessa 20km. Vaatetta oli riittävästi päällä, mutta juuri pidempää lenkkiä ei tehnyt mieli juosta. Loppupäivä menikin olympialaisia televisiosta katsellessa.   

2 kommenttia:

  1. Nimeni on Alex Jack Yhdysvalloista. Haluan kiittää lainalaitoksia, jotka auttoivat minua saamaan lainan. Viimeiset kolme kuukautta olen etsinyt lainaa velkojeni maksamiseen, ja kaikki yrittivät huijata minulta rahani, kunnes tapasin lainalaitokset. Hän pystyi myöntämään minulle 40 000 euron lainan. Hän voi auttaa myös sinua. Hän on auttanut muita kollegoitani. Jos tarvitset taloudellista apua, ota yhteyttä yritykseen sähköpostitse (loancreditinstitutions00@gmail.com). Uskon, että hän voi auttaa sinua. Ota heihin yhteyttä saadaksesi apua, kuten hän auttoi minua. Alla on hänen rohkaisun sanansa niille, jotka etsivät laillista ja rehellistä yksityistä lainanantajaa. Ota yhteyttä yritykseen WhatsAppin kautta: +393512114999 tai WhatsAppin kautta numeroon +393509313766.

    VastaaPoista
  2. Nimeni on FATMA WATI, ja haluan tällä välineellä neuvoa kaikkia olemaan varovaisia ​​internetistä lainan ottamisessa, koska niin monet internetin lainanantajat täällä ovat huijareita ja he vain jakavat tarinoita huijatakseen rahasi. Hain 200 000 euron lainaa saksalaiselta naiselta ja menetin 8 400 euroa saamatta lainaa.

    Tänä päivänä, 27. huhtikuuta 2026, ystäväni Wulan Sari työpaikaltani kertoi minulle, kuinka hän haki lainaa luottolaitoksilta ja lopulta sai lainan. En koskaan uskonut häntä, ennen kuin menin hänen kanssaan pankkiin vahvistamaan asiaa ja olin hämmästynyt, koska menetin paljon rahaa vain saadakseni lainan perheelleni.

    ALLAH siunatkoon hyvää miestä siitä, mitä hän teki minulle ja kodilleni. Pyysin ystävääni esittelemään minulle hyvän yrityksen luottolaitoksilta, ja he tekivät sen, ja hain 120 000 euron lainaa.

    Noudatin yrityksen lainaehtoja ja luottohakemukseni hyväksyttiin ilman stressiä ja vaikeuksia.

    Lopulta sain lainan pankkitililleni ja soitin ystävälleni, että sain lainan. Esittelin myös monia ihmisiä hyvälle yritykselle nimeltä laina-luottolaitokset.

    Haluan sinun lukevan todistukseni ja ottavan yhteyttä hyvään yritykseen, jos tarvitset lainaa, jotta sinäkin voit todistaa hyvän yrityksen ystävällisyydestä.

    Joten käytän tätä väylää ilmoittaakseni kaikille romanialaisille ja muille ihmisille, joilla on mahdollisuus lukea todistukseni ja jotka tarvitsevat lainaa, ottamaan yhteyttä laina-luottolaitoksiin. SÄHKÖPOSTI: (loancreditinstitutions00@gmail.com)

    Voit kuitenkin ottaa heihin yhteyttä WhatsAppin kautta: +393512114999 tai +393509313766.

    Kiitos vielä kerran kaikille todistukseni lukemisesta ja siunatkoon ALLAH meitä kaikkia ja antakoon meille pitkän iän ja vaurauden.

    VastaaPoista

Ralliviikko

Ma ap 14km  (ka 4.41min/km) + kuntopiiri +hieronta  Ti 3km +koord +4x80m +Palokka 3x800m (2.30/31/32) +600/400/200 (1.52/71/32)  Ke 11km ...